خرید بالش براساس نوع ان

بالش نرم

در مورد بالش ها بیشتر بدانید

دکوراسیون اتاق برای کنکور

افراد پشت کنکوری به فضایی خاص برای مطالعه و خواندن با کیفیت نیاز دارند. تا قبل از کرونا سالن های

قیمت تشک های طبی و طبی فنری

محصولات خواب را می توان در محدوده قیمتی متنوعی یافت. درجه کیفی گوناگون در کنار انواع متریال، باعث این قیمت

تشک خوب برای وزن بالای 100 کیلوگرم

بسترهای خواب زمینه ای مطلوب برای استراحت فراهم می‌کنند. اگر توجه کنید برخی نمونه ها سفت و برخی دیگر نرمند. 

ارتفاع باکس تخت ها چقدره؟؟

امروزه نوعی محصول با عنوان باکس، در حال جایگزینی به جای تخت خواب هاست.  مدرن، جدید و در برخی موارد

بالش

خواب دوای دردهای ناشی از خستگی و فعالیت های روزانه است. یک خواب ایده آل تا حد زیادی در داشتن انرژی برای ادامه روند کاری و زندگی لازم است. برای داشتن این استراحت مطلوب یکسری عوامل و زمینه هایی لازم هستند. خرید بالش، به اصطلاح عمومی تر بالشت، یکی از این موارد می باشد. این گزینه ضامن خوب خوابیدن و استراحت شما می شود. شاید تصور کنید که نوع خرید بالش مهم نیست و در انتخاب وسواس به خرج نمی دهید. اما باید بدانید که این انتخاب کیفیت خواب شما را به شدت تحت تاثیر می گذارد. بنابراین باید تلاش نمود که نمونه ای استاندارد و مطابق عادت های معمول خواب خود انتخاب کنیم. شرکت های تولید لوازم و کالای خواب در کشور زیادند. عده ای در این زمینه همانند برند رویا، ویستر و … صاحب نام شده اند.

انواع زیادی از این محصولات را با متریال گوناگون روانه بازار می کنند. با این کار همه نوع سلایق را پوشش می دهند. به هر حال در یک شبانه روز حدود 8 ساعت با این محصول سرو کار دارید. بهتر است نمونه ای مناسب برای خود برگزینید. در ادامه با ویژگی های خرید بالش مناسب و انواع آن آشنا خواهید شد. با این شناخت کافی به طور حتم می توانید دست به انتخابی مورد رضایت بزنید.

ویژگی های یک بالش مطلوب

در همین ابتدا باید گفت که خرید بالش مطلوب برای هر فرد با دیگری فرق دارد. بنابراین هر کسی ابتدا بایستی به شناخت کافی از خود و عادات خواب خود برسد. سپس به سراغ خرید این محصول مهم و اساسی برای خواب خود بپردازد. نمونه ای که بتواند سر و نخاع شما را در یک خط مستقیم قرار بدهد، مطلوب، راحت و بی شک مناسب است. زیرا از اعمال فشار بر گردن و شانه شما جلوگیری می نماید. تا به حال به نوع و شکل خواب خود توجه کرده اید ؟ آیا عادت به خوابیدن روی پهلو دارید ؟؟ یا شاید از آن دسته آدم هایی هستید که به پشت یا به سینه می خوابند ؟؟ هر کدام از این شکل های خوابیدن به محصولی خاص نیازمند است.

هنگام خوابیدن به پهلوی چپ یا راست، زیر سر شما باید سر و گردن را در یک راستا قرار دهد. به نظر می رسد یک نمونه سفت چنین کارایی را در اختیارتان بگذارد. عده ای عادت به خوابیدن به پشت دارند. اگر زیر سر آن ها نازک باشد بهتر است. در غیر این صورت، سر از قسمت های دیگر بدن بالا تر می آید. این اتفاق به نتیجه ای به نام درد گردن ختم می شود. بنابراین حتما به این موارد توجه کنید. هر چند که به پهلو و پشت خوابیدن از نظر پزشکان، وضعیت مطلوبیست، اما برخی به شکم می خوابند. این شکل از بدن در هنگام استراحت چندان مورد رضایت نیست. چنان چه، عادت به شکم خوابیدن دارید، از بالش بسیار نازک استفاده نمایید. با این کار به گردن درد یا درهای شانه و کتف مبتلا نخواهید شد.

نکات بهداشتی در رابطه با بالش

به همان اندازه که خوراک، پوشاک و حفظ سلامتی برای شما مهم است، باید خواب و خرید بالش مناسب مهم باشد. مطمئن باشید که با خرید بالش مناسب در حفظ سلامتی روحی و جسمی تان تاثیرگذار خواهید بود. برخی از آن ها را می توان شست. با این وجود، نمونه هایی هم وجود دارند که امکان شستن آن ها وجود ندارد. درون این محصول جایی برای رشد عوامل میکروبی، قارچ ها و حتی ساس می باشد. حتی اگر قابلیت شست و شو داشته باشند، با این کار ساس ها از بین نخواهد رفت. به طور کلی، از نظر محققین، عمر مفید این گروه از محصولات خواب 12 تا 15 ماه است.

بعد از آن بهتر است یک نمونه جدید تهیه نمایید. اگر بتوانید بعد از خرید بالش، روکشی مناسب برای آن تهیه کنید، اقدامی واقعا به جا انجام داده اید. با این کار دیگر پوشش اصلی آن کثیف و آلوده نمی شود. در ضمن، هر زمان که توانستید، مثلا دو هفته ای یک بار، روکش را در آورده و بشویید. به همین سادگی رعایت موارد بهداشتی اتفاق می افتد. به این نکات حتما توجه نمایید. شاید ساده انگارانه به نظر برسد، ولی به مرور، سلامتی شما را به خطر می اندازد.

متریال پر کردن بالش

برای پر کردن درون بالش از مواد مختلفی استفاده می شود. این مواد درجه نرمی و سفتی مختلفی به این محصول می دهند. اصلا ممکن است برخی افراد به بعضی از این متریال حساسیت داشته باشند. به نظر می رسد باید بدانید که محتویات درونی این محصولات چه هستند و ویژگی های آن ها چیست. انواع این مواد در بازار موجود هستند. منتها هر کدام طرفداران مخصوص به خود را دارد.

خرید بالش الیاف

الیاف اولین موردی است که به شما معرفی می کنیم. معمول ترین متریالی که به کار گرفته می شود. به سه مدل طبیعی (پنبه)، رشته ای (میکروفایبر) و حالت توپی ( بال فایبر) تقسیم می شود. میکروفایبر و بال فایبر، شکل ظاهری متفاوتی دارند. رشته ای بودن الیاف باعث می شود، در هنگام استراحت و اعمال فشار در هم پیچ نخورند. به راحتی هوا در بین این رشته ها حرکت می کند. بنابراین خود این ساختار دارای یک سیستم تهویه طبیعی می باشد.

برای داشتن دمای مناسب و پاکیزگی، کارآمد است. این گروه از الیاف که طول عمر بالا و کیفیت مطلوب دارند، مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. برای مصرف کننده خود نرمی مورد رضایتی دارند. به این گروه، بالش هتلی نیز اطلاق می شود. در الیاف توپی یا بال فایبر، حین استراحت مجموعه توپ ها روی هم می لغزند و حرکت می کنند. در این جا نیز سیستم تهویه به خوبی عمل می کند. این شکل از الیاف، ظاهر خود را از دست نمی دهند. طول عمر مناسبی نیز دارند.

خرید بالش پر

پر باعث ایجاد بالش هایی نرم می شود. درصد پر بال یا سینه در مدل های مختلف با هم فرق می کند. هر چه پر ناحیه سینه پرنده بیشتر باشد نرمی محصول به طبع آن افزایش می یابد. پر قو یک نمونه از محصولات لوکس را تولید می نماید. عده ای از افراد سود جو با پر قو، پر پرندگانی دیگر چون مرغ را مخلوط می نمایند. برای این خرید حتما به فروشگاه های مطمئن و با اعتبار بالا مراجعه نمایید. این متریال را می توان با آب شست. برای رعایت موارد بهداشتی، این گزینه بسیار حائز اهمیت است.

الیاف طبیعی

الیافی طبیعی با کیفیت مطلوب، به نام پشم، نیز برای برخی افراد دوست داشتنی است. نرمی مطلوبی را در این نمونه محصولات رقم می زند.

خرید بالش مموری فوم

مموری فوم باعث ایجاد بالشی طبی می شود. این ماده جدید و هوشمند در بازار محصولات خواب، جایگاهی ویژه برای خود باز کرده است. از آن جهت هوشمند است که با توجه به دما و وزن بدن فرم می گیرد. فرورفتگی های گردن و سر را کاملا پوشش می دهد. فشار ناشی از سر در هنگام خواب را به خود جذب می کند. در این صورت دیگر به سر یا گردن در حین استراحت نیرویی وارد نمی شود. اگر از هزینه بالا مموری فوم بگذریم خرید این نوع بالش بسیار توصیه میشود

تنوع در دنیای بالش

تنوع در محصولات خواب و خرید بالش بسیار زیاد است. به این دلیل که سلایق شخصی و نمونه های مورد پسند افراد با هم فرق دارد. طراحی و تولید نمونه های متعدد، باعث می شود، هر کس هر مدلی را که می خواهد بیابد. انواع بالش در ابعاد مختلف به صورت کیسه ای دوخته می شود. این کیسه ممکن است مکعبی، استوانه ای یا به صورت معمول چهار گوش باشد. درون آن با یکی از متریال معرفی شده پر می گردد. انواع شکل و تفاوت در محتویات، سبب بروز خواص مختلف در این محصولات شده است. طبق الگوی خواب خود بایستی یکی را انتخاب نمود. آن چیزی را انتخاب نمایید که سر و گردن شما را در حین استراحت اذیت نکند. هر فردی طبق عادت خود، نمونه نرم یا سفت می خواهد.

برخی دیگر کوتاه و عده ای خرید بالش بلند را ترجیح می دهند. این تنوع در عادات و سلایق، با کمک تولید کننده های مختلف برآورده شده است. در ادامه چندین نوع مهم و اساسی این محصولات به شما معرفی می شود. بعد از خواندن این مطالب به طور حتم انتخابی موثرتر خواهید داشت.

بالش مموری فوم یا فوم هوشمند

به نظر شما اولین بار بالش مموری فوم  برای چه منظوری ساخته شد ؟؟  سازمان ناسا برای حفاظت از فضا نوردان خود در طی مسافرت های فضایی آن را ساخت. تصور کنید مایعات را در هر ظرفی بریزید به شکل همان ظرف در می آید. در مورد این نمونه محصولات نیز همین اتفاق رخ می دهد. هنگام استراحت روی آن به فرم سر فرد در می آید. با این عملکرد، تمام قسمت های سر و گردن در یک راستا و یک خط مستقیم قرار می گیرد. دیگر با پدیده های گردن درد یا دردهای ناحیه کتف و شانه روبرو نخواهید شد. گاهی عادت به خوابیدن آن هم به پهلو یا پشت دارید. این نمونه بدن شما را در وضعیت مطلوب و ایده آل خواب قرار می دهد.

افرادی که گریبان گیر گردن درد هستند با این محصول دیگر از دست آن خلاص خواهند شد. دمای این نمونه ها خنک و متعادل است. به این خاطر که به سیستم تهویه مجهز شده است. بنابراین لزومی ندارد  نگران گرما و یا تعریق بدن خود هنگام استراحت باشید. چنین اتفاقی نمی افتد. درجه سختی آن در حد سفت است. به دلیل نوع متریال به کار رفته در آن، از نظر وزنی سنگین می باشد. غیر قابل شست و شو است. خوشبختانه این محصول باعث بروز حساسیت های پوستی نمی شود.

بالش مموری فوم خرد شده

بالش مموری فوم خرد شده همانند مدل قبلی است. با این تفاوت که متریال آن خرد و کوچکتر شده است. این نمونه، جدیدترین مدل طراحی شده در زمینه فوم های حافظه دار است.  در این جا هم خاصیت شکل پذیری هم چنان برقرار است. قسمت فوقانی بدن در یک وضعیت مطلوب، بدون عوارضی چون درد قرار می گیرد. کوچک و خرد بودن آن،  امکان تهویه را بهتر از مدل قدیمی فراهم می کند. به یک دلیل ساده، این که فشردگی کمتری دارد و تراکم آن کمتر است.  بنابراین دمای سطحی مطلوب تر و باب میل تری خواهد داشت.

به هر مدل خوابیدنی که عادت دارید این نمونه آن را پوشش می دهد. میزان نرمی و درجه سختی آن را می توانید به میزان دلخواه خود تنظیم نمایید. یک عیب قابل رفع دارد. در ابتدای استفاده کمی سفت است و ممکن است شما را آزار بدهد. لزومی ندارد نگران باشید. بعد از مدتی استفاده از آن، این حالت اذیت کننده رفع می شود. در صورت آلودگی می توانید آن را شست و شو دهید.

پلی استر

معمول ترین متریال جهت پر کردن بالش ها، پلی استر است. در بازار برای خرید بالش، با  مدل پلی استر به وفور برخورد خواهید کرد.  این محصول، به واسطه نوع ماده اصلی خود بسیار نرم و حالت پذیر است. این نرمی، برای برخی از افراد که به درد گردن مبتلا هستند خوشایند نیست. چون توانایی قرار دادن سر شما را در یک راستای هم سو با گردن ندارد. بنابراین اگر به این نوع دردها مبتلایید، تشدید پیدا می کند.  بهتر است سراغ این نمونه نروید. برای کودکان و نوجوانان، ساختار مناسبی ندارد. یک کاربرد مهم و اساسی دارد.

اگر هنگام نشستن می خواهید تکیه بدهید، از این نمونه استفاده کنید. نشستن را برای شما شیرین و دلچسب می نماید. به طوری که احساس خستگی یا اذیت شدن نمی کنید. پلی استر در گذر زمان، درجه سختی اش بیشتر می شود. زیرا به مرور لایه های پلی استر روی هم فشرده و متراکم می شوند. بنابراین کم کم سفت و سخت می شود. افرادی که به پشت می خوابند می توانند خوابی با کیفیت را با این محصول تجربه نمایند. یادتان باشد که نرمی این مدل اجازه نمی دهد تا سر و گردن وضعیت متناسبی داشته باشد. به طور کلی محافظتی در این باره انجام نمی دهد. در زمان خرید بالش حتما به ویژگی های آن توجه نمایید.

لاتکس

آیا می دانید لاتکس چیست؟؟؟ ماده ای ارگانیک و کاملا طبیعی که از درختی به رابر گرفته و تهیه می شود. یک خاصیت منحصر به فرد در این ماده، بسیار مهم و مورد توجه می باشد.  تصور کنید که میکروب ها نتوانند در کنار این ماده رشد کنند. از نظر بهداشتی بسیار کاربردی است. به خصوص برای افرادی  که به مسائل بهداشتی بسیار اهمیت می دهند. همانند فنر حرکت می کنند، به همین دلیل به بالش فنری نیز معروف هستند. سطح نرمی برای خوابیدن ایجاد می نماید. عده ای تصور می کنند که این نرمی نمی تواند وضعیت مطلوبی برای هم راستایی  بدن ایجاد کند. در عین این که سفت نیست ولی محافظت کننده خوبی برای جلوگیری از درد است.

اگر از درد در شانه، کتف و گردن خود رنج می برید این مدل می تواند به شما کمک کند. طول عمر بالا و ماندگاری خوبی دارد. تا زمانی طولانی می شود از آن استفاده نمود. دما را در خود حبس نمی کند. با گذشت زمان، تغییری در درجه سختی و یا ظاهر آن احساس نمی کنید. سنگین بوده و نمی توانید آن را بشویید.  اگر حالت فنری مورد پسند شما نیست بهتر است از این مدل دست بکشید.

مسافرتی یا بادی

در هنگام مسافرت، همیشه دغدغه حجم زیاد وسائل و کمبود جا با ما همراه است. برای بردن  یا خرید بالش در هنگام گردش و تفریح در طبیعت و یا کوهنوردی گاهی با مشکل مواجه هستید. یکسری محصولات مناسب برای این کار به نام بالش بادی یا مسافرتی داریم. این گروه جز محصولات فومی هستند. دارای خاصیت ارتجاعی و انعطاف مطلوبی هستند. همانند قالبی برای سر و گردن در می آید. این قالب گیری باعث می شود وضعیت بدن هنگام استراحت مناسب باشد. به طوری متعادل و متوازن قرار می گیرند. این گود شدن پس از بیداری به شکل اولیه خود بر می گردد.

طبی

امروزه این قدر مسئله سلامتی در هنگام خواب مهم است که  با طراحی محصولات طبی و درمانی روبرو شدیم. اغلب تولید کنندگان کالا و لوازم خواب، به سمت تولید نمونه های طبی گام برداشته اند. معمولا از مموری فوم برای ساخت این گروه از محصولات استفاده می شود. متریالی هوشمند که متناسب با وزن شما فرو می رود و حالت می پذیرد. فشاری را بر سر و گردن شما تحمیل نمی کند. اتفاقی خوشایند که از بروز درد در آینده ممانعت می نماید. منطبق شدن با حالت خوابیدن شما از آسیب رسیدن  به ماهیچه های گردن ممانعت می نماید.

نمونه ای است که هر فردی با هر شکل خوابیدن  و هر نوع عاداتی می تواند از آن استفاده نماید. هنگام خوابیدن گردش خون شما به نحوی صحیح و مطلوب انجام می گیرد. این عمل مانع از اسپاسم عضلانی می شود. همیشه این نکته را مد نظر قرار دهید که برای کودکان، نمونه های طبی مناسب نیست. پس هیچ وقت برای کودکانتان سراغ این مدل ها نروید. فقط باید اشاره کرد، افرادی که به پشت می خوابند، نمونه نرم می خواهند. بنابراین این گروه از افراد نباید این نمونه را مورد استفاده قرار دهند. برای نمونه های طبی، بایستی روکشی مناسب تهیه نمایید. با این کار، روکش را می توان چند وقت یک بار شست. از نظر بهداشتی بسیار مطلوب است. این نمونه های طبی را در داروخانه ها و یا مراکز معتبر می توان به راحتی تهیه نمود.

دور گردنی

شاید نمونه های U  شکل را دیده اید؟؟ این نمونه از محصولات خواب مانند حلقه ای دور گردن قرار می گیرند. به دو صورت بادی و فومی طراحی و تهیه می شوند. به نظر شما چه زمانی می شود از آن استفاده نمود ؟؟ گاهی ساعت های طولانی با کامپیوتر کار می کنید. رانندگان حین رانندگی در مسافت های طولانی گردن درد می گیرند.  با این محصول سنگینی سر شما روی بالش اعمال می شود. بنابراین گردن متحمل این سنگینی نمی شود.

مخصوص خواب

بالش مخصوص خواب، ساختاری همانند مدل های فوم دار یا حافظه دار دارند. کارکرد خارق العاده و عجیب و غریبی ندارند. خرید بالش های هوشمند بر خلاف نمونه های سنتی و معمولی صاف نیستند. بعضی بخش ها برآمده هستند. قسمت پایینی آن که زیر گردن قرار می گیرد حالت برآمدگی پیدا کرده است. بنابراین این قسمت فرو رفتگی گردن را کاملا پوشش می دهد.

مخصوص زانو درد

بالش مخصوص زانو درد در بین زانو ها قرار می گیرد. برخی افراد مبتلا به درد زانو هستند. خوابیدن به پهلو، به طور مسلم، سبب قرار گرفتن زانو ها روی هم می شود. با این عمل دو زانو روی هم سائیده می شوند. ساییده شدن، درد این نواحی را بیشتر می کند. این محصول با قرار گرفتن بین دو زانو در هنگام خواب، مانع از سایش و درد می شود. خوابی راحت و آرام رقم می خورد. به مرور با این نمونه، حتی احتمال درمان این درد نیز وجود دارد.

مخصوص بارداری

اگر می خواهید با عجیب ترین ظاهر و شکل در بالش آشنا شوید با ما همراه باشید. خانم های باردار در چند ماه آخر به دلیل افزایش وزن جنین، متحمل سنگینی زیادی می شوند. در هنگام خوابیدن، این وزن زیاد در ناحیه شکم، آن ها را ناراحت می نماید. خواب راحت و با کیفیت را از مادران سلب می کند. بالش مخصوص بارداری زیر شکم قرار می گیرد. وزن زیاد شکم روی این محصول می افتد. یکی از شکل های خواب معمول  در خانم های باردار، به پهلو خوابیدن می باشد. این محصول خواب آرام و راحتی را نصیب مادران می نماید.

بالش گرد مخصوص نشستن

گاهی افراد به هر دلیلی توان نشستن روی سطح سخت و سفت را ندارند. این کار سبب آزردگی خاطر آن ها می شود. یک سری محصولات تحت عنوان بالش مخصوص نشستن هستند که تو خالی می باشند. به صورت بادی و حتی با کمک فوم ساخته می شوند. با این محصول، نشستن روی سطح صاف، فرد را اذیت نمی کند. بدون بروز مشکل و یا ناراحتی، با کمک این نمونه روی هر سطحی می نشیند.

بالش نوزاد

نوزاد در بدو تولد در حال شکل گیری بدنی است. سر و جمجمه او هنوز فرم نهایی خود را شکل نداده است. هنوز در حال رشد و تکامل است. پس بسیار ظریف، حساس و تاثیر پذیر است. نوزاد بیشتر وقت خود را در ابتدای زندگی، در حال خواب به سر می برد. گردن، سر و کمر او در 3 ماه ابتدایی زندگی، در وضعیت مطلوب و درستی قرار دارد. بنابراین نیازی نیست در این 3 ماه از بالش نوزاد استفاده بشود. بعد از این دوران بایستی یک نمونه مناسب تهیه و برای نوزاد خود مورد استفاده قرار بدهید. نمونه های معمولی این محصول ممکن است باعث آسیب رساندن به نوزادتان بشوند. اگر بالش زیاد نرم باشد امکان خفگی او وجود دارد.

اگر زیاد سفت باشد باعث بد فرم شدن و شکل گیری نامتعادل فرم سر او می شود. بنابراین یک نمونه ای که نه زیاد نرم و نه زیاد سفت باشد مورد استفاده قرار بگیرد. ارتفاع این محصول اگر بین 3 تا 4 سانتی متر باشد ایده آل به نظر می رسد. برای تهیه این مورد از محصولات خواب نوزاد، حتما از مراکز معتبر و شناخته شده خرید نمایید. این مراکز، کیفیت و متریال مرغوب برای ساخت را تضمین می کنند.

خرید بالش

در مطالب و عناوین قبلی، بالش و انواع آن مورد بررسی قرار گرفت. این نکته بیان شد که هر فردی عادت به خصوصی در حین خوابیدن دارد. در کنار این موضوع سلیقه و ویژگی های مورد پسند متفاوتی را ترجیح می دهد. نگران نباشید، برای هر سلیقه و وضعیتی، محصولی متناسب طراحی و تولید شده است. در بازار محصولات خواب آن چنان تنوع هست که باعث سردرگمی شما می شود.  در خرید حضوری باید بسیار بگرید تا بتوانید نمونه های بازار را مورد بررسی قرار دهید. یافتن کیفیت مورد نظر با هزینه مطلوب، وقت زیادی از شما می گیرد. فروشگاه های معتبری در فضای مجازی در زمینه محصولات خواب راه اندازی شده اند. برند های معتبری در این حیطه با هم رقابت می نمایند.

با اختصاص وقت اندکی می توانید مدل های زیادی را دیده و به طور کلی با هم مقایسه نمایید. این فروشگاه ها چون معمولا به طور مستقیم از کارخانه محصول را عرضه می کنند قیمت مناسب تری دارند. در این انتخاب لازم است فروشگاه های با کیفیت و معتبر را شناسایی نمایید. سرانجام اقدام به خرید نمایید. اگر مدل خود را نیافتید، نگران نباشید. برخی از این برند ها، مدل مورد نظر شما را در سایز دلخواه، به طور سفارشی برایتان می سازند.

در نهایت

بالش یکی از وسایل ضروری است که همگان به آن نیازمند هستند. مانند سایر بخش های حیاتی زندگی باید مورد توجه قرار بگیرد. به هر حال خواب با کیفیت بر سایر روزمرگی ها و فعالیت های شما اثر می گذارد. تصور کنید که تمام روز گردن درد دارید و به خاطر بی خوابی حوصله ندارید. نمی توانید کارهای خود را به درستی و آطور که می خواهید به انجام برسانید. سرزندگی و شادابی شما در گرو یک خواب سالم اتفاق می افتد. نکات بهداشتی در رابطه با این محصول باید رعایت شود. اگر بتوانید برای هر مدلی که تهیه می کنید یک روکش مناسب بدوزید یا بخرید، عالی است.  در این صورت به صورت دوره ای آن را می شویید. عمر هر باالش چندان زیاد نیست.

به این معنی که شما در طول عمر خود چندین بار باید این محصول را تعویض نمایید. در انتخاب یک نمونه متناسب با شرایط خود به رنگ آن نیز توجه نمایید. شما قرار است آن را با سایر لوازم خواب خود هماهنگ نمایید. حالا دیگر شما همه چیز را می دانید. بی گدار به آب نزنید و فاکتورهای اساسی را در انتخاب مد نظر قرار دهید.